Základní informace o prodeji


Řadové rodinné domy Písnice - Ke Kašně


Pisnice vizualizace - obr. 2

Jedná se o výstavbu 9 energeticky úsporných řadových rodinných domů (ŘRD) o dispozici 5+kk s několika terasami, vlastní garáží a zahradou. Přístup do 1NP je zcela bezbariérový. Dále bude k dispozici 9 venkovních stání + 2 venkovní stání pro návštěvy. Domy budou napojeny na elektřinu, vodu i kanalizaci. Jedná se o čistě rezidenční bydlení s vlastní komunikací v režimu tzv. Obytné zóny.

Řešené území: k. ú. Písnice, č. parc. 767/2, 767/3, 835/32, 835/132 se nachází v klidné a lukrativní části Prahy 4 – Libuš, ul. Ke Kašně. Pozemek je rovinatý, má tvar protáhlého obdélníku ve směru východ - západ. Pozemek bude přístupný z ul. Ke Kašně, odkud bude napojen na inženýrské sítě a dopravně obsloužen.

Převažující zástavbu v lokalitě tvoří rodinné domy a vily. Výstavbou bude realizováno 9 řadových rodinných domů o 2 NP rozdělených do tří sekcí o 3 ŘRD. Vstupy do rodinných domů a vjezdy do garáží jsou situovány z obslužné areálové komunikace (bude řešena jako obytná zóna) navržené na severní straně pozemku. Podél komunikace jsou navržena odstavná parkovací stání pro majitele RD i pro návštěvníky. Tato areálová komunikace bude pohledově oddělená stávající a novou zelení od stávající ulice Ke Kašně. Na jižní straně pozemku jsou situovány zahrady jednotlivých rodinných domů. Každá jednotka má za domem vlastní zahrádku. 

Pisnice vizualizace - obr. 4

Vjezd do obytné zóny je pro všechny RD společný. Vjezd není uzavřen závorou, je volně přístupný. Poblíž vjezdu se nachází kryté stání pro popelnice na směsný odpad. Komunikace se větví doleva a doprava podélně s čelní fasádou rodinných domů. Vjezdy do garáží jednotlivých jednotek jsou přístupné přímo z této komunikace. Podél příjezdové komunikace je zamýšlena liniová zeleň tak, aby tvořila optickou clonu a vytvářela pocit soukromí již před zpevněnou plochou parkovacích míst u objektů rodinných domů. Liniová zeleň stromů je doplněna o nízké keřové patro, které na rozdíl od trávníku nevyžaduje tak častou údržbu. Zeleň předzahrádek má funkci estetickou a dotváří tak kulisu jednotlivým řadovým domům. U větších ploch jsou navrženy keřové skupiny s podrostem poléhavých keřů, menší plochy tvoří kombinované trvalkové záhony s celoročním estetickým efektem.

Všech 9 ŘRD je dispozičně shodných. V 1NP je garáž pro 1 osobní automobil, zádveří, šatna, technická místnost s WC a sprchovým koutem a společenská zóna (obývací pokoj, jídelna, kuchyně) s výstupem na terasu a zahradu. Ve 2.NP, přístupném po schodišti ze společenské zóny, se nachází soukromá část domu - dva pokoje, pracovna, ložnice, komora a koupelna.  Všechny zahrady u všech domů jsou také přístupné ze zadní části, vstupní brankou.

Objekty RD budou napojeny na inženýrské sítě s měřením pro každý RD samostatně. RD budou vytápěny tepelnými čerpadly IVT v systému vzduch -  voda. Všechny místnosti budou mít podlahové vytápění vč. chodeb a standardem bude také rekuperace vzduchu. Díky tomuto řešení, budou celkové náklady na vytápění RD velmi nízké.

 

Energetická náročnost budovy: B

 

Harmonogram výstavbyPisnice vizualizace - obr. 3

Zahájení výstavby: 03/2022

Hrubá stavba: 02/2023

Dokončení výstavby: 12/2023

Kolaudace: 01/2024

Předání domů: 02/2024

Nejzazší termín pro změny vnitřních dispozic a vnitřního vybavení:

Změny vnitřních dispozic: 02/2023

Výběry dlažeb, obkladů a sanity: 06/2023

Výběry podlah: 02/2024

Výběry dveří a zárubní: 02/2024

 

Vyřizuje

Jan Hrnčíř

+420 224 919 013

+420 603 270 707